Tork Kelepçe

TORK firması müşterilerine sahip olduğu geniş hizmet yelpazesi ile sanayinin metal sektöründe proje tasarımı aşamasından başlayarak nihai çözüm aşamasının tamamlanmasına kadar komple çözüm sistemleri sunabilmekte olan bir hizmet sağlayıcısıdır. Hizmetlerimizin ağırlık noktası özellikle bağlantı teknolojileri alanında kullanılan metal ürünlerin üretimi alanında bulunmaktadır. Farklı malzeme tipleri kullanarak müşterilerinin talep etmiş olduğu ürünlerin üretimine, numune üretimi aşamasından başlayarak geniş çaplı seri üretim aşamalarına kadar yükseltme olanağına sahiptir.

Yenilikçi fikirlerin ve piyasa ihtiyaçlarının firmaca her zaman yakın bir şekilde takip edilmesi ve makine ile ekipmana yönelik olarak sürekli yapılan yeni yatırımlar, müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini esnek bir biçimde ve oldukça kısa tepki verme ve planlama süreleri dahilinde gerçekleştirilmesini olanaklı kılar. Müşterilerinin talep ettiği tüm hizmetleri kalite, maliyet ve zaman odaklı bir şekilde yerine getirmeyi ilke edinmiş bulunmaktadır.

Tesislerinde sağlamakta olduğumuz hizmetler aşağıda belirtilen alanlarda yer almaktadır:

  • Sac işleme ve şekillendirme
  • Ezme
  • Montaj
  • Kaplama

Çok yönlü üretim olanaklarını müşterilerinin ihtiyaç duyması ve talep etmesi halinde Tokr kadar etkin kalite yönetim sistemlerine sahip olan parça üreticisi firmaların ve seçkin partner kuruluşlarının imkanlarından yararlanarak ve bu firmalarla iş birliği yaparak genişletme imkanına sahip bulunmaktadır.

Mekanik Presler ile Sac İşleme ve Şekillendirme

Modern bir yapıya sahip olan makine parkı, baskı kuvvetleri 15 KN ile 1500 KN arasında değişmekte olan pek çok mekanik ve hidrolik pres makinesini bünyesinde bulundurmaktadır ve bu sayede firma pres sac işleme ve şekillendirme teknolojileri alanında neredeyse sınır tanımaksızın çalışma imkanına sahiptir. Manuel ve yarı otomatik üretim süreçleri sayesinde müşterilerinin talep etmiş olduğu her tür parçayı müşteri gerekliliklerine ve parça çizimlerine uygun bir şekilde üretme olanağına sahip bulunmaktadır.

Pres İşleri

150 KN ile 1300 KN arasında değişik baskı güçlerine sahip olan pres otomatları, özellikle seri üretim alanında oldukça ekonomik çalışmalar gerçekleştirmesini mümkün kılmaktadır. Geniş çaplı seri üretim alanlarında mümkün olduğunca rasyonel bir çalışma gerçekleştirebilmek amacıyla sahip olduğu olanakları devam ekipmanları ile destekleme imkanına sahip bulunmaktadır. Var olan bant sistemi, üretim sürecini en fazla 4 mm et kalınlığına ve 350 mm genişliğe sahip olan malzemeyi doğrudan hammadde rulosundan alarak preslerin çalışma alanına naklederek desteklemektedir.

Şirket bünyesinde sağlanan ek hizmetler ise aşağıda belirtilen alanlarda yer almaktadır:

  • Krom 6’sız yüzey kaplama işlemi

Ek hizmetler genelde şirketimizin kendi tesislerinde sağlanmaktadır.

  • Kullanım alanına göre 200 h korozyon dayanıklılığına kadar kaplama işlemler yapabilmektedir.
  • Kendi tesislerinde tuz püskürtme testleri gerçekleştirebilmektedir.
  • CNC – Çizimleri, Norm parçalar