Türkoğlu Vana

1978 yılında Cemal Şensoy tarafından ufak bir dökümhane olarak kurulan Türkoğlu firması 1983 yılı başlarında bir atak yaparak, döktüğü dökümü kendisi bir mamül haline getirip piyasaya sürmeye başladı.1996 yılına dek klape, hortum rekoru ve yer sifonu imalatlarıyla faaliyetine devam etti.

1996 yılında yeni bir hamle yaparak, armatür sektörüne girdi. Batarya ve musluk gruplarında da kendinden söz ettiren TÜRKOĞLU, bu dönemde Çin mallarının Türkiye'ye girişi ile oluşan krizden ötürü armatür üretimine son verme kararı aldı. Bu kararın ardından küresel vana sektörüne giriş yapan firma, makine parkurunu arttırıp ,teknolojinin tüm gereklerini yerine getirerek bilgisayarlı makinelerle daha seri ve kaliteli üretime başladı.

1998 yılında Şensoylar Ltd. Şti. olarak Ayhan, Hakan ve Cemal Şensoy ortaklığıyla yeni bir şirket oluşturuldu. Markasını TÜRKOĞLU olarak devam ettiren firma, Türkiye genelinde tüm illeri kapsayan ve sayısı bini aşkın bayiye ilave olarak 2006 yılında W&G markasıyla Ortadoğu, Avrupa, Rusya ve Türki Cumhuriyetlere ihracata başladı. Beklenenin üstünde ilgi gören ürünler kısa sürede o bölgede kendi piyasasını oluşturdu.

Araştırma ve geliştirmeye verdiği önem ,üretimin her aşamasındaki seçicilik ve çağın gerekleri doğrultusunda her geçen gün artan teknoloji yatırımlarıyla firma, müşterilerinin amaçlarına eksiksiz cevap verebilmek amacıyla geniş ürün yelpazesine eklediği yeni ürünlerle sektöründe daima lider marka olmayı hedeflemektedir.